Renowacja starych żelbetowych zbiorników retencyjnych do wody pitnej
Problem z powtarzającymi się złymi wynikami badań bakteriologicznych jest zmorą starych żelbetowych zbiorników retencyjnych. Problem narasta z upływem czasu. Im więcej zabiegów naprawczych chlorowania, mycia karszerowania powierzchni ścian zbiorników to i tak problem bakterii się z czasem znów pojawia. Ponowne malowanie powierzchni ścian zbiornika jest bardzo trudne do wykonania z uwagi na wysokie zawilgocenie ścian i samej przestrzeni zbiornika. Niejednokrotnie po dokonaniu takiej renowacji farba po 3-4 latach sama odchodzi płatami ze ścian zbiornika co stwarza ponownie problemy bakteriologiczne.
Rozwiązaniem jest wyłożenie ścian dna i dachu zbiornika szczelną membraną z tworzywa PEHD grubości 2mm. Membrana ta jest trwała, nieprzepuszczalna, odporna na środki dezynfekujące i prosta w czyszczeniu. Wyłożenie zbiornika retencyjnego taką membraną jest najszybszym i najskuteczniejszym zabezpieczeniem zbiornika przed wtórną bakteriologią. Ściany żelbetowego zbiornika służą jako konstrukcja dla przymocowania membrany. W profesjonalny sposób położona membrana zabezpieczy dany zbiornik przed dalszym niszczeniem, korozją zbiornika na wiele lat i uchroni przed wtórnym skażeniem bakteriologicznym.
Wyłożenie membrany wiąże się z wymianą przejść rurociągów zasilających i ssących na rurociągi z tworzywa PEHD tak ażeby porządnie doszczelnić przejścia szczelne w ścianach zbiornika. Wykonanie danych prac zamyka się w około 3-4 dniach roboczych a zapewnia trwałość remontu zbiornika i czystość bakteriologiczną. Membrana PEHD posiada atest PZH.
Masz problem z zbiornikiem retencyjnym V50 czy V150 lub nawet V1000m3 pomożemy Ci go rozwiązać szybko i trwale.
biuro@j2water.pl, +48690072442.